Stand-up battle na Hauerově. PoPlaCh vs. StuArt


Ukončení festivalu Na cestě "do nekonečna" mělo kabaretní styl. Večerní show Comedy Café na Hauerce uvolnilo diváky po vážných tématech odpoledních představení Buranteatru a Filosofického divadla. Naši studenti Adam Poštolka (KDD) a Jakub Plaskura (AVT) představili studentům svou show PoPlaCh. Výzvu přijali začínající stand-upeři ze studeneckého Klubu StuArt - Ondřej Havel a Jan Studnička. Každý komik vystoupil s dvěma čísly "na stojáka" a každý celek předvedl dva své výstupy.

Témata se různily podle účinkujícího. Od Adama jsme politickou satiru čekali a nezklamal, vystoupil s imitací premiéra Babiše a podruhé s antipatickou reakcí na youtubery. Jakubův ostrovtip si tentokrát vzal na paškál vlastní partnerský vztah a ženské pořady typu Sama doma. Jako Poplach představili svůj tradiční skeč Sportovní komentátoři, se kterým už v Opavě vystupovali a přidali číslo Návštěva Papeže koncipovaný parodovanou italštinou.


Hosté Ondřej a Jan byli také specifičtí svým stylem a rétorikou. Ondřej vypravěčským postupem jemu vlastním vyprávěl příběhy ze svého života - o tom jak musel se zlomenou a nezasádrovanou nohou na pracovní úřad a o tom jaké originální dárky dává blízkým (20kilo hnoje atd.). Honza pro změnu reflektoval společnost ať už kult politické korektnosti nebo svět fotbalových chuligánů. StuArt představil scénková čísla Volby pro neslyšící a spolu s PoPlaChem si připravili imitovanou politickou diskuzi s prezidentem Zemanem, premiérem Babišem a poslancem Roznerem.


Celý večer doprovázel folkař a textař Václav Zuchnický, který své písně vede v Plíhalovské poetice a pohodové atmosféře. Což nakonec jenom podtrhlo uvolněnost neformálního ukončení festivalu. Adam Poštolka, doufá že tento první pokus o stand-up comedy show na půdě Slezské univerzity nebyl poslední a naopak v budoucnu bude iniciovat o pravidelné stand-up večery s vystupujícími studenty a hosty.
92 zobrazení

Festival Na cestě

Slezská univerzita v Opavě
Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo
Budova – Hauerova 4

Jakub Marek © 2019

SU-znacka-FPF-horizont.png
71706F2B.png