Na cestě bos.


To nejsou mé knihy, jsou vaše.

Domeček z karet, tedy spíše z kartonu, se spisovateli a nakladateli Teodorovi sesype, když dojde k zjištění, že celý jeho život, nejen sledoval, ale i řídil jeden velký profesionál - špička, eso a numero uno mezi tajnými policisty Titovského režimu. "Smutná komedie" z kanceláře zahořklého a režimem již zlomeného intelektuála se promění ve vyšetřovací místnost. On ovšem není ten, kdo musí vysolit pravdu, když celý jeho život byla vládou řízená lež.


12. ročník festivalu Na cestě se vydal do nekonečna (o)smyčkovým tématem. Inscenace Divadla Naboso - Profesionál, v režii Tomáše Trumpeše, který si vybral text srbského dramatika Dušana Kovaceviće, nasadilo laťku dalším hostujícím celkům na Hauerově kolbišti vysoko. Nehledě na fakt, že text z originálu vytvořil vedoucí oboru KDD Mgr. Hasan Zahirović PhD. s PhD. Janou Cindlerovou. Ba právě o to více bylo oko pozorovatele žádostivější.

Velmi funkční scenografie kombinovaná s poutavým videomappingem, propleteným historickými i autorskými filmovými záběry, hrou barev a symboly, skvěle napomáhá zacpávat (téměř nepatrné) díry v hereckých rezervách. Kartonový materiál stěn, nábytku i rekvizit než nakladatelství, spíš atmosférou samotné inscenace připomínalo spíše knižní velkosklad, ze kterého se každou chvíli někdo pokusí zastřelit Kennedyho. Vizuální stránce rovněž napomohl industriální vzhled ateliéru, jehož temné barvy pohltily nežádoucí odrazy světel a nic tak nerušilo fokus oka na scénu. Humor byl příjemný, nenucený a až havlovsky zdrženlivý. 7.5/10

Tady máte Profesionála k poslechu. ;-)Adam Poštolka Administrátor


162 zobrazení

Festival Na cestě

Slezská univerzita v Opavě
Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo
Budova – Hauerova 4

Jakub Marek © 2019

SU-znacka-FPF-horizont.png
71706F2B.png