Kečup nebo tatarku? aneb Divadlo myšlenky


Existuje něco jako svoboda? Svoboda rozhodování, svobodná vůle, předurčení, osud, determinismus - Toto jsou témata alegorické inscenace Filosofická otázka divadla studentů filosofie Masarykovy university. Filosofové se musí sjednotit pod jednou myšlenkou, jednou obcí a jedním vůdcem. V naší zemi žije milion filosofů, co s nimi, když už ani mekáč nebere?

Dobytčákem svést na jedno místo, postavit plot, obehnat ostnatým drátem, vypustit psy, a poslat k pecím ty, co nejsou správnými filosofy... péct chleba. Ostrá satira na společenské vnímání filosofie a tendencemi jejího odstranění z akademického světa, vyústí v metaforický obraz dystopické sofokratury.


"Kdo nemá produkt, netvoří hodnoty." "Za filosofii si chleba nekoupím." "A na děti budeme muset sbírat víčka!" Tato a jim podobná slova slýchané denně jsou na paškále samotných studentů filosofie. Student filosofie vymyslí plán jak vytvořit jednotnou filosofickou obec, jejíž jediným úkolem bude vyřešit základní otázku. "Existuje svobodná vůle? A chcete k tomu i light colu?"Adam Poštolka

188 zobrazení

Festival Na cestě

Slezská univerzita v Opavě
Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo
Budova – Hauerova 4

Jakub Marek © 2019

SU-znacka-FPF-horizont.png
71706F2B.png